Nowy, lepszy BLIK

Kilka dni temu uruchomiliśmy zakupy bez kodu BLIK. Jest szybciej i nadal bezpiecznie. Nowa wersja aplikacji jest już w sklepach. Od teraz możecie płacić w internecie bez konieczności podawania kodu BLIK. Jesteśmy jednym z dwóch banków, które dotychczas wprowadziły u siebie takie rozwiązanie.

Jak to działa

Podczas transakcji BLIK przysyłamy Wam powiadomienie. Klikacie w nie, a my przenosimy Was do aplikacji BZWBK24 mobile, gdzie zatwierdzacie całą operację. To tyle.

Jest szybciej

Wszystko odbywa się szybciej, bo nie trzeba generować kodu BLIK ani wpisywać go w przeglądarce internetowej.

…i nadal bezpiecznie

Jednak w dalszym ciągu musicie zaakceptować transakcję w bankowości mobilnej. A żeby to zrobić, trzeba najpierw zalogować się do aplikacji. Po zalogowaniu możecie również obniżyć limity transakcji BLIK. Skorzystajcie z zakładki „Ustawienia” > „BLIK” > „Limity transakcji BLIK” .

Fajne – chcę to.

Żeby płacić bez konieczności wpisywania kodu BLIK, musisz zarejestrować(zaufać) swoją przeglądarkę internetową. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki:

  1. Zrób co najmniej jedną transakcję BLIK w tradycyjny sposób – wpisując sześciocyfrowy kod na stronie sklepu internetowego.
  2. Zaznacz, że od tej pory chcesz płacić bez kodu BLIK.
  3. Na koniec potwierdź rejestrację w aplikacji.

Listą zaufanych przeglądarek można zarządzać w aplikacji mobilnej w zakładce „BLIK” > „Zakupy bez kodu”. Możesz określić, na jak długo przeglądarka ma mieć status zaufanej. Możesz też w dowolnym momencie usunąć ją z listy.

Nie wyrzucaj ciastek

Zakupy bez kodu opierają się na zapamiętywaniu ciasteczek w przeglądarce i w Twoim telefonie. Może się zdarzyć, że po wyczyszczeniu przeglądarki lub danych aplikacji, będziesz musiał ponownie dodać przeglądarkę do listy zaufanych.

Nowa wersja aplikacji jest już w sklepach wszystkich trzech systemów operacyjnych, a więc Android, iOS oraz Windows Mobile. Miłego korzystania!

BONUSY I PARTNERZY

więcej bonusów

WYDARZENIA I SZKOLENIA

więcej wydarzeń

NASZE ARTYKUŁY

więcej artykułów
“bankITup” - Hackathon Banku Zachodniego WBK. Rusza rekrutacja. Halo Pieniądze. Trudno szczerze rozmawiać o pieniądzach

PRODUKTY I USŁUGI

więcej produktów